Хресна Дорога,  ШАРГОРОД

Всеукраїнська Хресна Дорога у Шаргороді

31 травня 2013 року для Римо-Католицької Церкви і всієї України відбулася надзвичайна подія: мешканці Шаргорода мали змогу вже не вперше зустрічати паломників з різних областей України, котрі приїхали поглибити свою віру, пройти Хресну Дорогу з Ісусом і Марією, роздумуючи над Господніми Стражданнями та власним життям.

Перед тим як вирушити на Хресну Дорогу, усі вірні зібралися о 14.00 годині на Урочисту Святу Месу, яку очолив єпископ Ординарій Кам’янець-Подільської Дієцезії Леон Дубравський та Його єпископ помічник Радослав Змітрович.

Також були присутні: бр. Доброслав Копистеринський OFM – Провінціяльний Міністр Братів Менших в Україні; бр. Ципріан Мориц OFM – головний архітектор Хресної Дороги, що приїхав з м. Люблін (Польща); ще понад 10 священиків; 4 дияконів; багато сестер черниць з різних згромаджень; були також запрошені – народний депутат України Микола Джига разом з представниками Обласної і Районної Адміністрацій. Зі сторони засобів масової інформації приїхали з Києва працівники Радіо Марія і Вінницьке обласне телебачення. Якщо говорити про кількість всіх паломників, то їх було близько 2,5 тисяч з ближніх і віддалених куточків України.

Після Святої Меси відбулася “Хресна Дорога з Марією”– саме такою була тема цієї Хресної Дороги. Над самими розважаннями Господніх Страстей нам допомагав роздумувати бр. диякон Едуард Семко OFM, а щоб краще уявити на власні очі Господні Муки, від Шаргородської молоді була представлена інсценізація.

Під час Хресної Дороги, паломники мали змогу задуматись над особистим життям, труднощами, де Марія вчить нас дивитись на Її Сина, Ісуса Христа, котрий не боявся брати Хрест на свої рамена, адже приймаючи Хрест у власному житті з огляду на волю Господа Бога, ми єднаємося з терпінням Ісуса перемагаючи зло. Все життя Марії було паломництвом віри, оберігаючи єдність зі своїм Сином аж до самої Голгофи, вона вірно зносила страшні Муки з Єдинородним. На взір Марії ми також вчимося, щоб наше життя було переповнене любов’ю та вірою.

Йдучи Хресною Дорогою, також усі присутні мали змогу випробувати на скільки є міцною їхня віра, тому що, пішла велика злива та сильний вітер протистояв усім зібраним вірним. Спочатку здавалося, що хмара промине, але на превеликий жаль після IXстояння почав падати сильний дощ. По цій причині, на декілька хвилин було призупинено Хресну Дорогу, щоб трохи втихомирилась злива і дала змогу дійти до Голгофи. В часі очікування згромаджені паломники надалі продовжували молитись. Дивлячись на те, що погода не покращувалась, було прийнято рішення закінчити Хресну Дорогу у самого підніжжя Голгофи. Напевно це було Провидіння Боже, бо саме перед благословінням несподівано вдарила блискавка об хрест, котрий знаходиться на куполі каплиці Розіп’яття Ісуса Христа.

На закінчення єпископ Ординарій уділив благословення і побажав усім щасливого повернення до власних домівок.

Варто підкреслити, що Хресна Дорога існує з 2008 року і хоч ще знаходиться в стані будівництва, не бракує охочих, котрі прагнуть пройти Хресну Дорогу, натомість, брати францисканці, зі своєї сторони прагнуть дедалі краще організовувати і приближувати людям Богослужіння Хресної Дороги, котру пройшов Ісус Христос, наш Спаситель.

бр. Оскар Малих OFMДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)