ФРАНЦИСКАНСЬКЕ ПАЛОМНИЦТВО

26 францесканське паломництво до Бердичева

“Вітаємо-вітаємо, ми двадцять шосте Францисканське паломництво, яке крокує з Шепетівки через Полонне до Бердичева…” 657 паломників, 21 отці, 14 монахинь, музична, медична і порядкова група, всі ми з різних куточків країни, а навіть закордону, крокували містами і селами, полями і лісами, щоб занести свої щирі молитви і прохання до чудотворного образу Матері Божої Бердичівської.

Темою цьогорічного паломництва була : “Дорогою Твого покликання”. Протягом цих днів ми слухали у конференціях, які нам проголошував о. Мирослав Карачина OFM, про різні аспекти нашого покликання у порівнянні з прикладом життя Марії: покликання до життя, святості, богопосвяченого чи подружнього життя; мали Служби Божі, на одній з яких отримали приміційне благословіння від неопресвітера о. Пасхаліса Рабцевича OFM; молились про розпізнання покликання і Божої волі, а також у всіх намірах паломників. Інтенцій, прохань і подяк до Матінки у нас було насправді багато, тому весь біль і важкість шляху здавався не таким  сильним, адже кожен знав, за що він це жертвує. Та паломництво це не лише покута, це також і щасливий час разом у францисканському дусі братерства і радості, час знайомств, спілкування і прослави Бога співом і танцями. Особливо тієї радості додавав дощ, який цьогоріч “благословляв” нас аж 2 дні. Ми ще довго не забудемо обід в Чуднові,  дорогу до Великих Коровинець і наймокріший, але найемоційніший вхід до Бердичева!!!

Дякуємо Богові, що дозволяє нам уже в 26-тий раз збиратися разом і опікується нами в дорозі до ікони Його Матері.

Дякуємо о. Кирилу Тополевському OFM за невтомну працю і організацію паломництва. Дякуємо отцю-єпископу Станіславу Широкородюку, який заснував наше паломництво і щороку разом з нами крокує до Бердичева, як паломник. Також подяка провінціалу ордену Братів Менших в Україні о. Даниїлу Ботвіна, всім священикам, за їхню жертовність і особливо уділення Таїнства Сповіді, сестрам-монахиням, братам-семінаристам, постулантам.  Ще щиро дякуємо тим парафіальним спільнотам, які нас годували протягом цих днів: Шепетівці, Полонному, Новоселиці, Баранівці, Першотравенську, Понінці, Чуднові і Великим Коровинцям. Та дякуємо ВСІМ ПАЛОМНИКАМ!

Зустрінемося за рік у 27-мому Францисканському паломництві “Шепетівка-Полонне-Бердичів”!

Текст – Маріанна Соложенцева

Фото – Karolina Omelchuk, Олена Кулигіна, Маріна Репецька, Юрій Мельник, Miroslav Khintsinskiy, Антоніна Яремова, Mateusz Świstak, Наталія Лесик.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)