ФРАНЦИСКАНСЬКЕ ПАЛОМНИЦТВО

«Царице України, випроси нам мир» — францисканське паломництво

«Царице України, випроси нам мир» — саме під таким гаслом 13-17 липня пройшло наше францисканське паломництво до Матері Божої Бердичівської.
Не зважаючи на військовий стан та критичну ситуацію в нашій країні, ми вирішили ризикнути та вирушити в дорогу, адже саме цього року святкуємо 30-те ювілейне паломництво. Тридцять років тому католицька молодь на чолі з отцем Станіславом Широкорадюком вперше вирушили до Бердичівського Санктуарію, щоб просити заступництва у ніг Богородиці. Знаковим було те, що і цього року нам незмінно товаришував єпископ Станіслав і всі наші спільні молитви були скеровані до Бога про якнайшвидше припинення війни та нашу перемогу.
З огляду на війну, це паломництво мало покутний характер та обмежену кількість паломників. З кожної парафії настоятелем було делеговано по декілька учасників. Дощова погода, повітряні тривоги, наявність блок-постів не стали на перешкоді вірним, щоб усі 4 дні присвятити на молитву за український народ та за наших захисників.
Директор паломництва о. Кирило Тополевський OFM гарно все організував і попіклувався, щоб нашим паломникам в дорозі нічого не бракувало. Вірні з парафій міста Шепетівки, Полонного, Чуднова та с. Великі Коровинці щедро прийняли на нічліг та нагодували подорожуючих. Конференції та духовну науку цього разу виголошував для паломників неопресвітер о.Владислав Чорноус OFM.
Серцем нашого покутного паломництва стала Хресна Дорога, яку традиційно попровадив єпископ Станіслав.
Він пригадав для нас історію в особах, яким ми маємо завдячувати відродженню церкви на наших землях. Особлива увага була зосереджена також до сьогоднішніх Симонів і Веронік, котрі так жертовно і безкорисливо рятують наш народ. Хресна Дорога нашого народу триває і ми покликані до виконання Божої волі і вірності Його заповідям,- навчав єпископ.
Незвичним для місцевих мешканців було бачити малу кількість паломників, але всі зустрічаючі нас люди, просили про молитву за мир для нашої країни.
16 липня на Урочистість Матері Божої Святого Скапулярію ми дійшли до Національного Санктуарію і стали перед обличчям Богородиці, довіряючи їй всі наші благання та молитви за український народ. Святкова суботя літургія, яку так полюбляють паломники, виглядала зовсім по-іншому. Під час повітряної тривоги усі паломники перейшли в укриття до нижнього храму. Знаходячись безпосередньо під покровом Матері Божої, як перші християни, паломники пережили Євхаристію разом зі всіма присутніми єпископами та духовенством України.
Після Літургії, коли вже не було повітряної загрози, ікону Матері Божої Бердичівської було винесено на балкон, де всі спільно на подвір’ї перед храмом могли тривати в молитві Розарію та молитві поклоніння. Мир, який тоді наповнив серця усіх присутніх та тих, хто єднався за допомогою трансляцій, став подарунком Бога в цей непростий час. Дякуємо Доброму Богові за цей час і цей досвід, віримо, що разом з Ним і Його Матір’ю наш народ зможе витримати в цій війні і отримати перемогу над ворогом. А ще маємо велику надію, що в наступному році ми знову зможемо зібратися великою групою і вирушити в обійми нашої Матері до Бердичева.
Мир та добро!
Коментарі Вимкнено до «Царице України, випроси нам мир» — францисканське паломництво

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)