ГОРОДКІВКА

Восьма річниця смерті отця Мартиняна Дажицького OFM

2 липня в Городківці (Вінницька область), в парафіяльному храмі Непорочного Зачаття ПДМ була звершена урочиста Свята Месса з нагоди восьмої річниці смерті великого душпастиря Поділля і відновителя Францисканського Ордену в Україні отця Мартиняна (Войцєха) Дажицького.

Святу Мессу очолив отець Олівер Шопа – дефінітор Провінції Святого Архангела Михаїла в Україні, який представляв не присутнього на той час в Україні, Міністра Провінції, отця Даниїла Ботвіна. Ця подія як і в попередні роки зібрала чимало місцевих парафіян, а також людей яким був близький отець Мартинян. Співслужителями Святої Месси окрім ртця Олівера були: настоятель парафії о. Едуард Семко OFM а також о.Бернард Петров OFM, котрий походить з цієї парафії.

Підчас Літургії отець Олівер виголосив проповідь, в якій опираючись на біблійні читання призначенні на цей день, вказав на деякі аспекти життя і особистості отця Мартиняна.

Після Святої Месси всі присутні зібралися навколо могили отця Дажицького щоб спільно помолитися за нього.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)