ГОРОДКІВКА

Храмове свято 270-річчя у Городківці

24 червня, на урочистість святого Йоана Хрестителя, парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії у с. Городківці що на Вінничині, відзначала храмове 270-річчя.

Святкування було перенесено на неділю, 25 червня, натомість в суботу всі парафіяни гарно працювали готуючись до визначної події.

Храм був збудований коштом князів Любомирських, який 1785 року реставрували завдяки селянину А. Бєльському. У 1841 році святиню освятив єпископ Ф. Мацкевич. На початку ХХ століття храм відновили. У 1937-1942 роках святиня була закритою, у ній облаштували клуб.

В 1957 році добрий Господь послав у Городківку отця Мартиньяна Дажицького. Одним із плодів його пастирської праці, було відновлення францисканського ордену. Саме тому цей храм називають порціункулою в Україні. Помер він у 2009 р. і похований біля храмової дзвіниці. Зараз при парафії створений його музей.

Пресвяту Євхаристію на цій урочистості звершував Єпископ Ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський.

Також на Мессі були присутні представники місцевої влади, провінціал Ордену Братів Менших в Україні Ботвіна Даниїл, сестри і диякони які походять з цієї парафії, багато священиків та вірних з різних парафій, які хотіли взяти участь у святкуванні цієї події.

Після Служби Божої відбулося виставлення Пресвятих Дарів, літанія до Пресвятого Серця Ісуса і процесія навколо храму. На закінчення була можливість почастуватись і поспілкуватися з гостями.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)