Кальварія Зебжидовська

Різдвяні Ясла в Кальварії

Вже прекрасною традицією  нашої семінарії, стали щорічні різдвяні вистави так звані -“Ясла”. Через свою неповторність та особливий веселий підхід стали вони популярні по всій околиці Кальварії Зебжидовської. Зазвичай за написання сценарію, режисерію і взагалі за усю постановку є відповідальні брати  з третього курсу. Це надає виставі певної новизни і актуальності кожного року. Можна сказати, що кожний курс вносить свою характерну частинку  неповторності. Незмінною залишається головна ідея кожного спектаклю, а саме – донести до усіх людей те, що Син Божий Ісус Христос народився передусім в їхньому домі, їхній родині та у їхному серці.

Вистава ділиться на кілька окремих сцен.Центральною звичайно є сцена народження Ісуса у Віфлиємській стайні . У всіх інших сценах є також місце для Месії, ось тільки замість  наповнених сіном яслами, Він приходить до спраглих людських душ, займаючи центральне місце в їхньому житті. А цей прихід здатний  втихомириту найбільшу сварку, викорінити незгоду, а смуток замінити в невимовну радість.
Певною візитівкою кожних кальварийскіх ясел є сцена пастирів (гуралів), які у свій,  дуже простий і скромний спосіб очікують на Ісуса. При цьому пастирі жартівливо діляться своєю радістю з глядачами. А також особливу увагу привертають до себе постаті тварин та рослин, які розмовляють. Вони завжди є улюбленцями дітлахів, розташаваних  завжди в перших глядацьких місцях.
Звичайно таке дійство вимагає неабиякої праці. А тому вже за місяць перед початком показів, розпочинаються репетиції, на яких брати клірики разом з фанцисканською молоддю відточують кожний рух, жест  та слово майбутньої вистави.  Слід відзначити величезну зацікавленість і заангажування в справу місцевої молоді, адже гра вимагає чимало вкладених сил як фізичних так  і духовних. А саме головне жертовності, терпеливості ну і звичайно часу. Вистава яселок триває маже місяць.
Цікавим є тим, що половину акторів серед братів, займають брати саме з нашої провінції, св. Архангела Михаїла на Україні. Цього року серед представників аж 7 братів, які грають ролі майже в кожні сцені спектаклю. Діляться своєю радістю, підтримають святковий настрій і набираються досвіду для подальшої апостольскої францисканської праці .З Божою допомогою від 12 січня в семінарійному акт. залі розпочалися перші покази. Відбуваються вони кожної Суботи  та Неділі. “Яселка” будуть тривати аж до 2 лютого.
Кожна вистава як і зрештою усі інші, допоможе ще раз пережити – ту невимовну радість, яку приносить нам Народження нашого Спасителя Ісуса Христа, представлене вперше засновником нашого Ордену св. Франциском з Асізі.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)