Кальварія Зебжидовська

14 лютого 2013 року Послуги Лекторату і Аколітату

14 лютого 2013 року в свято покровителей Європи святих Кирила і Мефодія у Вищій Духовній Семінарії в Кальварії Зебжидовській відбулася важлива подія прийняття послуг аколіти та лектора.


Ці два види послуг брати приймають для того, щоб ще краще приготуватися до служіння в Церкві. Власне послуги вказують для них на ті функції, котрі брати в майбутньому будуть виконувати як диякони.

Лектор під час літургічного згрормадження має читати Слово Боже, а Аколіта приготовлювати вівтар до приношення дарів. Церква ніколи не перстає приймати хліб живий з вівтаря Слова Божого та з вівтаря Тіло Христового та передавати його вірним.

Кандидати до священнства через це служіння мають глибше роздумувати над подвійним аспектом священницького служіння. Ці послуги брати прийняли з рук Мін. Провінції НЗ ПДМ. Отця Ярослава Кані через спеціальне благословення, яке він уділив їм під час святої Меси.

З посеред 11 братів, котрі прийняли послуги аколіти та лектора, є 5 братів з Української Провінції св. Архангела Михаїла. Всі вони являються виходцями з Каменець-Подільської дієцезії.

Для братів це важлива подія, тому що з моментом прийняття цих послуг вона накладає на них обов’язок ревного та відповідального служіння в Церкві, та ще глибшого прагнення до наслідування Ісуса Христа, котрий сам прийшов, щоб служити іншим.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)