Кальварія Зебжидовська

Травневий Вікенд

  Цьогорічний, довгий травневий вікенд виявився для нашої семінарії досить багатим в цікаві події і прекрасні емоції.1 травня уся спільнота вирушила до Кракова – Броновіц, де знаходиться Вища Духовна Семінарія, нашої братньої провінції Матері Божої Ангельської.  На вже, сьомий францисканський   пікнік семінарій – місця зустрічі братів з різних провінції та гілок, багатого в покликання, францисканського ордену

 Головним пунктом програми нашої зустрічі, звичайно, стала Свята Месса. Саме, в спільній Євхаристії навколо Господнього Столу заключається увесь сенс існуваня і єдності нашого ордену, хоч і поділеного на кілька гілок.    Також, незабракло рекреаційних зустрічей при «каві», конкурсу пісні та цілої ниски спортивних змагань. Адже, це невідємна частина життя кожного меншого брата – ділити радість будучи частиною спільноти.    Задля спортивної цікавості, в кожному конкурсі були виявлені переможці яких нагородили пам’ятними грамотами, символічними кубками, і що наголовніше, теплими братерськими оваціями.   Отож:першість з волейболу виграли цьогорічні господарі, брати з провінції МБ Ангельської (Реформати). Брати з тієї ж провінції та брати капуцини розділи між собою нагороди в стрілянню з пневмо-карабіну та шахів. А найбільш вдало в цьому році, виступили брати конвентуальні. В них два перших місця в центральних змаганнях пікніку: конкурсу пісні та футболі.    Нажаль наша семінарія, завжди зупинялась за крок до перемоги. Так, не вистачило зовсім трошки в фінальному матчі з братами конвентуалами. Поступившись з рахунком 2-5, ми втратили кубок який вже пять років поспіль лишався на полиці в нашій семінарії.  Дякуємо усім братам за прекрасну братерську атмосферу, спільну молитву, і просто гарний відпочинок.

 Продовженням вікенду стала подія, вже більш духовного характеру. В урочистість Матері Божої 3 травня, наша спільнота семінарійна на чолі з магістрами і отцями подалася в поломництво до Жешува. Де знаходиться Базиліка Матері Божої Жешовської. В цьому році базиліка в якій, до речі працють наші брати, обходить 500-ліття від моменту заснування.

Паломництво виявилося, незвикле, цікавим і різноманітним. Після урочистої Євхаристії в Базиліці, брати мали змогу звідати монастир і базиліку, та на особисту молитву перед фігурою матері Божої. Також вислухали конференцію на тему Нової Євангелізації яку виголовив кустош санкртуарію о. Віктор Токарський ofm, який також, поділився досвідом нової євангелізації в жешовському монастирі.

Кульмінацією паломнитва, став спільний похід до кінотеатру на новий християнський фільм «Крістіада». До перегляду якого, усіх щиро заохочуємо.

Дякуємо спільноті жешовського монастиря на чолі з настоятелем о. Віктором за гостинність і братерську атмосферу.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)