Хресна Дорога

Всеукраїнський молебень Хресної Дороги

Саме сьогодні, у п’ятницю 27 травня, на Шаргородській землі, в Санктуарії Страстей Господніх відбулася особлива подія – молитва, котра має величезне духовне значення для цілої України – Всеукраїнський молебень Хресної Дороги. Символічно, що він відбувся в році, який у римсько-католицькій церкві проголошений Роком Святого Хреста. А сьогодні всі ми, як держава в цілому, переживаємо страждання Голгофи і очікуємо перемоги та воскресіння.
 
 
«В хресті терпіння, в хресті спасіння» – такими словами на початку святої Меси звернувся до присутніх настоятель парафії о. Бенедикт Свідерський, OFM. Євхаристію очолив Львівський Митрополит, Архієпископ Мечислав Мокшицький. І ця свята Меса була, без перебільшення, особливою. Митрополиту Мечиславу співслужили ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії єпископ Леон Дубравський, OFM, ординарій Луцької Дієцезії єпископ Віталій Скомаровський, апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії єпископ Микола Лучок, OP, єпископ-емерит Броніслав Бернацький та єпископ-емерит Мар’ян Бучек.
Особливими учасниками молебню були паломники з різних куточків нашої країни. Також сюди завітали священники, ченці та черниці.
 
 
По закінченні Служби Божої присутні взяли участь у Хресній Дорозі, роздуми до якої підготував о. Доброслав Копистеринський, OFM, а саму молитву очолив єпископ Леон Дубравський.
 
 
В ході молитовного паломництва стояннями Хресної Дороги на Шаргородській Кальварії вірні роздумували над значенням хреста і страждань у християнському житті. Роздумували про сьогоднішню складну ситуацію війни, яку у проповіді митрополит Мечислав назвав «злочином Каїна, що втілився з біблійного опису і став поміж нас реальною дійсністю».
 
 
Усі присутні, натхненні глибокими роздумами та молитовними закликами духовних провідників щиро та сердечно молилися за загиблих воїнів, невинно вбитих українців, за навернення нашої держави, за навернення ворогів України, за відродження нашої країни, за перемогу та справедливий мир.
 
Текст: Оля Ясинецька
 

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)