новіціат

Облучини Братів Новіціїв

Баранівка 7 грудня 2010 року Облучини Братів Новіціїв.
Нещодавно наймолодші брати, а саме Новіції Провінції Св. Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні бр. Серафим (Олег) Поліщук з Тернополя, бр. Юрій (Микола) Камінський і бр. Симон (Станіслав) Байдацький з Городківки переживали урочисту подію облучин, що відбувалися у новіціатському домі Св. Франциска з Асізі у м. Баранівка (Житомирська обл).Свідченням внутрішньої переміни і нашого францисканського покликання є назовні францисканський одяг, який брати новіції прийняли 7 грудня 2010 року з рук Провінціала бр. Доброслава Копистеринського OFM.

Наслідувати Ісуса Христа за прикладом життя Св. Франциска є метою та прагнення, метою кожного з новіціїв. Св. Франциск мав предивну любов до Господа і до ближніх. Він мав тривалий шлях до віднайдення свого покликання. Новіції також маємо цей шлях у новіціаті.На початку свого навернення Св. Франциск носив одяг подібний до пустельників, перев’язувався ремінним поясом, в руках носив палицю, а на ногах носив взуття. Радикальна зміна його способу життя відбулася після почутого фрагменту з Євангелії на Службі Божій. Щоб ліпше її зрозуміти він звернувся до священика з проханням роз’яснити цей уривок фрагменту.«Почувши від священика, що учні Христа неповинні мати ані золота, ані хліба, ані торби чи палиці, немати двох одеж, а тільки проголошувати Царство Боже та покаяння, відразу, натхненим Божим Духом радісно викрикнув: Це те, чого хочу, це те, чого шукаю, це цілим серцем прагну виконувати.Після цих слів Св. Франциск безмірно утішений, взявся до виконання тих спасительних вказівок. Відразу зняв взуття з ніг, викинув палицю, залишив собі лише одну одежину, ремінний пояс замінив на шнурок. Зробив для себе туніку, яка зовнішнім виглядом була схожа на хрест, щоб його образ у ній відганяв диявольські хитрощі та фантазії. Зробив її дуже убогою і простою, якої в жодному разі світ не захотів би.Від тоді з великим запалом духа та з радістю почав всім проповідувати покаяння» (з «Францисканських джерел»).Брати Новіції мабуть не в змозі висловити усі свої радісні почуття, котрі доторкнулися на урочистій події облучин. Лише, забажали б, скрикнути сильним голосом словами Св. Франциска: «Це те, чого хочу, це те, чого шукаю, це цілим серцем прагну виконувати».
бр. Серафим, новіцій

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)