ШОСТКА

Освячення Каплиці після підпалу і ремонту

В суботу, 11 грудня 2010 року об 11.00 год., єпископ Мар’ян Бучек ординарій Харківсько-Запорізький освятив Каплицю Св. Йосипа у м. Шостка Сумської обл.

На свято прибула також деоегація францисканців з Провінції Святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні, а саме: провінціал – бр. Доброслав Копистеринський; віцепровінціал – бр. Натанаїл Зайонц; дефінітор провінції і настоятель київської спільноти Св. Франциска з Асізі – бр. Франциск Ботвіна; настоятель житомирської спільноти Св. Йоана з Дуклі – бр. Мирослав Карачина.  Особливим гостем був священик Православної Церкви у Шостці Київського Патріархату о. Олександр Підгорний.

Місцеві парафіяни мали нагоду гостити не тільки духовних осіб, але також парафіян з Конотопа, Львова і студентів з Глухова, які нещодавно дізнались, що є Католицька Церква у Шостці. З цього часу, а саме з 14 листопада цього року щонеділі долають понад 40 км., щоб разом молитись і прославляти Бога з християнами-католиками у Шостці.

Освячення Каплиці, це довгоочікувана подія, яка реалізувалась тільки сьогодні. Чому? Тому, що парафія у Шостці існує вже з 1996 року, а новоосвячена каплиця з ювілейного 2000 року (докладніше дивись тут). З того часу усі душпастирі, які тут були прикладали свої зусилля, щоб привести дім-каплицю у належний вигляд, гідний до освячення.

31 березня 2010 рокусталася трагічна подія – навмисний підпал приміщення каплиці ворогами Вселенської Церкви, який мав би знищити цю надію, але віра в Бога і в Боже провидіння, дарувало сьогодні очікуваний день – освячення каплиці. Як сказав єпископ, що це Боже провідіння, яке змобілізувало нас відремонтувати її.

До цього дня приклали великі зусилля францисканці, які до цієї парафії на прохання єпископа ординарія дієцезії прибули восени 2009 року. Першим францисканцем у Шостці був і є – бр. Леон Метельський, виконуючи обов’язок адміністратора парафії.

Парафіяни дякують Богові за цей чудовий день, за священиків, за єпископа, який своєю пастирською і батьківською опікою приклав усі зусилля, щоб каплиця була відремонтована. Після ремонту прибрала вигляд дійсно гідний до освячення і назви Божого Дому. Ремонт, після пожежі, був не легким завданням, але брати з Божою допомогою виконали завдання.

Під час проповіді єпископ Мар’ян наголосив, що освячення – це не тільки освячення стін каплиці, але також стін людських сердець. Підкреслив також слова Апостола Павла з другого читання: “Якщо хто нищить Божий храм, того знищить Бог” (1Кор 3,17) . Кожне слово і кожне звернення Пастиря Дієцезії були сповнені тепла і доброти, які розігріли мабуть чимало сердець на подальше служіння Богу в Церкві в любові один до одного.

На завершення Служби Божої після подяк, звернувся також з привітанням від власного імені і імені свого єпископа православний священик о. Олександр, якого також спіткала трагічна подія, підпал церкви у минулому році, яка нажаль була знищена в щент.

Після урочистої Служби Божої єпископ не залишив парафіян і гостей без подарунків, залишив їм іконки зі своїм пастирським благословенням.

бр. Михайло Багінський OFM ВІДЕОРЕПОРТАЖ З ПОДІЇ  

Приїзд братів і вечірня прогулянкаПриготування історії про каплицю  11 грудня 2010 року

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)