новіціат

Перші обіти 9 вересня 2009

9 вересня кожного року брати-новіції нашої Провінції мають особливий день – вони вперше складають чернечі обіти наслідування Ісуса Христа через життя в послусі, без власності та в чистоті. День, який змінює їхнє життя. В ювілейний францисканський рік (800 років затвердження першого Уставу) новіціат в Баранівці Житомирської області закінчило 4 новіціїв – брати Ростислав, Йоан, Богдан і Бонавентура. З 4 по 8 вересня брати готувалися до складення обітів через участь в реколекціях, які проводив бр.Патрик. Постать святого апостола Петра товаришувала їм як приклад покликаної Богом людини, з усіма її блисками та тінями.


На саму урочистість прибули численні брати, як також родина братів-новіціїв та парафіяни Баранівської парафії. Обіти приймав Міністр Провінції святого Михаїла Архангела брат Доброслав. В проповіді він висвітлив, з однієї сторони, дивність покликання до служіння Богу, який пробуджується в людях, котрі бачать братів. З іншої Міністр підкреслив велич цього покликання, щоб нести своєю особою Добру Новину всім людям. Після проповіді брати склали свої обіти Богу, довіряючись братерській спільноті францисканців на їхній дорозі до святості. В ювілейний рік особливо урочистим було вручення Уставу – форма життя меншого брата.


Після Служби Божої брат Доброслав освятив відновлену каплицю біля Баранівського храму. Каплиця святого Франциска з Асізі була відновлена стараннями самих братів новіціїв і залишиться як знак їхнього побуту в новіціаті. Святковий обід закінчив радісну урочистість Провінції.

Бажаємо нашим братам, котрі склали свої перші обіти, Божої благодаті та витривалості у служінні Богу, Церкві та людям.

бр. Патрик

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)