ШОСТКА

Підпал Каплиці 31 березня 2010 року

З вівторка на середу, одругій годині ночі у вивіску «Римсько-Католицька Церква» на каплиці св. Йосипа у Шостці (Сумська обл) невідомі зловмисники запхали палицю із ганчіркою, облитою бензином. Вивіска загорілася, від неї вогонь перейшов на дах.


Пожежу помітили сусіди, викликали пожежників, які загасили вогонь. Відкрито кримінальну справу про навмисний підпал храму.

Приміщення каплиці та дому, де проживають двох братів францисканців залишилося без частини даху, електроенергії, води, газу та телефону, всередині все залито водою.

А парафіяни залишились без церкви у переддень Пасхального Тридення.


На момент підпалу, адміністратор парафії св. Йосипа бр. Леон був у Харкові, де у вівторок відбулось освячення мира. Якби сусіди пожежі не помітили, брат Марцелін Кушнір OFM, що був у будинку, в якому розташована каплиця, міг би загинути у пожежі.
Минулого року так само було підпалено православну церкву Київського Патріархату.

«Це справді Страсний Тиждень, – сказав бр. Леон, – літургія у цих днях відбувається. У пасхальне тридення відбувається також адорація Пресвятих Дарів. Дуже важко, бо у будинку немає тепла, світла та газу».

І так, без світла, без даху, без тепла… прихожани Римсько-Католицької Церкви будуть зустрічати Воскресіння Христове.

  бр. Леон Метельський, ofm

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)