ПРОВІНЦІЯ

Генеральний Капітул Ордену Братів Менших

В днях 3-18 липня 2021 року в Римі відбудеться Генеральний Капітул Ордену Братів Менших, на якому буде обраний Генеральний Міністр Ордену. Головною темою зустрічі будуть слова: Відновлюємо нашу візію. Обіймаємо наше майбутнє (Renewing Our Vision, Embracing Our Future).

118 капітульних братів,  більшість з них це міністри провінцій та кустоші з цілого світу. Вони зберуться в Інтернаціональній колегії св. Лаврентія з Бріндізі, яка розташована на півдорозі між аеропортом Ф’юмічіно та історичним центром Риму. Нашу Провінцію презентуватиме бр. Даниїл Ботвіна.

Помолімося за наших капітульних братів і за весь наш Орден, щоб ми радісно відповіли на заклик Послання до Ефесян: „Прокинься …, а Христос освітить тебе“ Еф 5,14.

Чому „Капітул“?

Термін „капітул“ виводиться з традиції Ордену бенедиктинців. Від VIII століття монахи збиралися після молитви, щоб почути один розділ (capitulum) з Уставу Св. Бенедикта. Поступово саму зустріч почали називати таким же словом, що і розділ – capitulum (капітул). В монастирях існували два види капітул: перший стосувався поради – абат просив спільноту про пораду в певній справі. Другий вид відносився до духовної формації – абат коментував уривки монашого Уставу.

Термін „генеральний капітул“ був введений цистерціанцями в 1195 р. Всі абати збиралися щороку в Cîteaux (Франція). У листопаді 1215 р. на IV  Латеранському Соборі, в якому брав учать св. Франциск, було постановлено, що всі ордени зобов’язані скликати капітули, щоб на таких зібраннях проводити реформи богопосвяченого життя.

Згідно рекомендації законодавця при виборі генерального міністра завжди присутній, так званий, „кардинал протектор“ (опікун), призначений Апостольським Престолом.

8 червня 2021 Папа Франциск призначив кардинала João Braz de Aviz, з Бразилії (префект Конгрегації інститутів богопосвяченого життя і товариств апостольського життя), делегатом, котрий головуватиме виборам Генерального Міністра дня 13 липця ц. р. Від цього моменту Еміненція є протектором нашого Ордену.

Відповідно до нашого законодавства капітули генеральні та провінціальні пов’язані з виборами уряду і проводяться кожні 6 років. Останній генеральний капітул нашого Ордену, на якому був Генеральним Міністром був обраний брат Майкл Ентоні Перрі (США), відбувся 21 травня 2015 року в Ассізі. Брат Майкл є 120 наступником Св. Франциска з Ассізі.

Більше інформації про Генеральний Капітул можна знайти на сйті: https://ofmcapgen2021.org

Запрошуємо відвідати YouTube канал, де ви зможете подивитися відео-презентації різних Провінцій Нашого Ордену з цілого світу:

 А також FB профіль: https://m.facebook.com/ofm.org

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)