ПРОВІНЦІЯ

Перша Свята Меса у рідній парафії

НЕХАЙ ГОСПОДЬ ПРИЙМЕ ЖЕРТВУ З РУК ТВОЇХ
В неділю 12 червня м. Баранівка на Житомирщині привітало свого сина, нововисяченого священика отця Владислава Чорноуса.
Приміційну Святу Месу отець звершив в рідному храмі св. Станіслава Костки. Урочистість розділили з неопресвітером: заступник міністра нашої провінції о. Емануїл Сабадах, брати-францисканці з різних куточків України, родина та численні гості з Полянок, Ульянівки, Цеберки, Ольшанки та з міста Житомира.
Традиційним та важливим етапом підготовки до звершення Першої Святої Меси – є благословення неопресвітера в рідному домі. Пані Вікторія, неймовірна мама отця Владислава уділила сину благословіння. Отець, в оточенні родини, священиків друзів та гостей вирушив з дому до храму. Це є символічний знак його покликання – віддати свою волю в руки Господні для звершення Його святих справ.
Цю стежку сам Господь вирівняв для отця від народження і аж до Вічності. Впевненіть, радість та покору випромінював отець Владислав під час звершення своєї першої Святої Меси.
На запрошення неопресвітера, проповідь виголошував отець Мирослав Карачина, колишній вікарій, а згодом, настоятель баранівської парафії. Саме отець Мирослав у свій час готував отця Владислава до прийняття перших свідомих Таїнств – Сповіді та Євхаристії. Який чудовий плід зростив Господь!
Наука гомілії продовжує сіяти в серцях вірних зерно Доброї Новини, котру без міри проголошує сам Ісус Христос. Така відповідальність відтепер довірена новому священику – отцю Владиславу. Отець гідно її зустрів, прийняв виклик сьогодення і свою першу Святу Месу звершив в намірі Божої оборони для наших захисників, миру в Україні, припинення війни.
Очевидно, що Господні справи в нових надійних руках. В найближчий місяць отець Владислав має заплановані візити до різних парафій нашої провінції з особливим правом уділення Папського благословення. Це благодать, котрої дуже спраглий весь український народ. Богу подяка за Його невтомну підтримку та опіку над нами, Його дітьми.
В липні неопресвітер прийме обов’язки вікарія в парафії, до котрої призначений.
Нехай Господь прийме жертву з рук твоїх, на честь і славу Свого імені а також на нашу користь і всієї Його Церкви Святої.
 

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)