РЕКОЛЕКЦІЇ

Реколекції Братів Менших і візит Секретаріату з питань формації та навчання

Брати Відаль Родрігес Лопес і Сергіуш Балдига, генеральний секретар та віце-секретар з питань формації та навчання OFM, з 6 по12 лютого 2011 року відвідали Провінцію Св. Архангела Михаїла в Україні з нагоди провінціальних щорічних реколекцій, що відбулися у будинку Карітасу, в Зарічанах (поблизу Житомира), в яких взяли участь майже всі брати з урочистими обітницями.

Ці реколекційні дні розпочалися поринанням у роздуми, предметом яких була постійна формація.

Під час конференції “Постійна формація, щоб розпочати з Євангелія”, яку вів бр. Відаль Родрігес, було представлено огляд поточної ситуації постійної формації в богопосвяченому житті взагалі і зокрема в Ордені. Сентенція виступу брата полягала у тому, щоб сприймати постійну формацію як школу мистецтва здобування мудрості – мудрості, яка пізнає та любить, щоб нести дар Євангелія. І це цілковито відповідає змісту документу Генерального Капітулу 2009 року «Розпочати з Євангелія», який задає головний напрямок діяльності Генерального Керівництва Ордену на шестирічний період (2010-2015 рр.).

Проходили також практичні заняття, були налагоджені праця в групах згідно з “Методологією Еммаус” та цінний обмін результатом праці.

Протягом наступних днів духовного відновлення головуючим був брат Сергіуш Балдига.

Принагідно брати Відаль Родрігес та Сергіуш відвідали Провінціальну Курію в Житомирі та дім новіціяту в Баранівці, де відбулася братерська зустріч з новіціями, під час якої Магістр новіціїв та Провінціальний міністр підкреслили значущість цього унікального часу перебування братів в новіціяті, коли можна розпізнати своє покликання в молитовному зосередженні, під час духовного керівництва та простоти щоденного життя, щоб слідувати за Христом на взірець святого Франциска з Асізі.

У гостей з Риму також була можливість зустрітися з єпископом-ординарієм Київсько-Житомирським Яном Пурвінським та єпископом Станіславом Широкорадюком OFM, генеральним вікарієм цієї ж самої дієцезії, резиденція якого знаходиться в Києві. Обидва висловили вдячність і подяку за пастирське служіння та свідоцтво релігійного життя францисканського братства цієї провінції на користь місцевого населення, зважаючи також на те, що переважна більшість населення є православною.

Францисканська провінція Св. Архангела Михаїла в Україні є молодою общиною в Ордені, зважаючи як і на час свого утворення, так і на середній вік своїх братів. Беручи до уваги постійність покликань, Провінція має постулат і новіціат, але подальше навчання кліриків відбувається за кордоном, в провінції Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, в Польщі, та у провінції Св. Антонія з Падуї, в Італії.

Після закінчення реколекцій та від’їзду братів до своїх чернечих домівок бр. Сергіуш мав можливість відвідати Полонне і полонську спільноту братів. У цьому йому товаришував Провінціал бр. Доброслав Копистеринський.

Коментарі Вимкнено до Реколекції Братів Менших і візит Секретаріату з питань формації та навчання

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)