КИЇВ

Київ 27 квітня 2011 року

27 квітня 2011 року Римсько-Католицька Громада Св. Франциска з Асізі, яка існує в Києві в Оболонському районі з 2000 року, вже в четвертий раз розпочинає будівництво власного храму.Перед Вербною неділею була попередня проба розпочати будівництво. Однак будівельники, які розпочали встановлювати огорожу, зустріли незадоволення зі сторони деяких мешканців прилеглих будинків, які вдалися до хуліганських дій, розвалили і підпалили дерев’яний паркан.

Для того, щоб розпочати будівництво в Ім’я Господнє, зібралась чимала кількість християн католиків на спільну молитву. Були також серед них священики, черниці і брати з Провінції св. Архангела Михаїла на підтримку свого співбрата бр. Франциска Ботвіна OFM, настоятеля парафії.

Спокій молитви був перерваний дуже швидко: вже з перших хвилин встановлення огорожі, необхідної для будівництва, було чути різні небажані вигуки в адрес будівельників, молільників, церкви, а навіть самого Бога. Було дуже важко слухати «плоди» багаторічної атеїзації людей. Багато хто з християн старався вияснити, що це місце святе і вибране для цих самих людей. Багато хто розумів, приймав, але було мабуть більше тих, хто не хотів слухати жодного слова про Бога.

Неприйняття та атеїзм проявились в своїх діях. Деякі мешканці вдалися до хуліганський дій, незважаючи на Бога, на міліцію, незважаючи ні на кого. Почали перешкоджати, шарпати, брати в руки каміння, а навіть проклинати Бога і землю. Такі то вже перші кроки будівництва храму.

В цей день було побудовано майже 100 з 320 метрів будівельного паркану, половину якого поламали неприязні мешканці ще в присутності будівельників, натомість решту знищили після того, як усі розійшлись. Неприємна історія, але це історія хресної дороги самого Ісуса на цій землі.

Реакція мешканців зрозуміла також з того приводу, що це якби забирається від них кусочок землі, де в дійсності це місце тільки для вигулу собак, а не прогулянки з діточками. Храм, котрий хоче повстати, саме для того, щоб загосподарювати і дати місце для відпочинку й духовної та фізичної прогулянки в чистому, прекрасному місці, повному зелені для цих же діточок і для цих самих мешканців.

На жаль, в цьому всьому є такі люди, які розносять фальшиву інформацію, що тут навколо повстане бетонний високий паркан і місце, закрите для людей, що буде знищений також дитячий майданчик.

бр. Михайло Багінський, ofm

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)