ШАРГОРОД

Урочистість святого Флоріана в Шаргороді

У костелі св. Флоріана м. Шаргород відбулося відразу дві урочистості: парафіяльний відпуст і миропомазання. 
Усі кандидати до миропомазання з нетерпінням очікували цього дня. Підготовка була серйозною і вимагала певної відповідальності. До прийняття цього таїнства готувались не лише молодь 9 класів, а й дорослі.

В загальному кількість миропомазанників складала 44 особи. Першим кроком була здача екзамену. Всі дуже хвилювались, оскільки потрібно було продемонструвати свої знання, які ми здобували протягом усього року за допомогою отця Никодима. Але… Не все так страшно, як здається. Тож, з гордістю за себе і за своїх друзів, повідомляю – екзамен здали на ВІДМІННО!

Урочистість святого Флоріана в Шаргороді

Далі по плану була репетиція. На службі усі кандидати, а також і їх свідки, перебували у таїнстві сповіді, для того щоб по справжньому і з чистим серцем прийняти Святого ДухаІ ось настала неділя. Храм був прикрашений різними квітами, що додавали відчуття свята. Щоб розділити з нами цю радість прийшло багато парафіян. Розпочалася свята меса. Кандидати урочисто зайшли до храму через центральний вхід. Почуття було таким, неначе зараз відбудеться щось особливе. Вділити таїнство миропомазання запросили одеського єпископа Броніслава Бернадського, який промовив для нас дуже цікаву і повчальну проповідь.

Здивував своїм співом і хор. Пісні, що виконувалися на службі, не тільки потішили всіх присутніх, а й підкреслили важливість цієї події. Підійшов час до найважливішої частини служби. Кандидати разом з своїми свідками вишикувались вздовж храму. Єпископ вділив кожному це таїнство. Було дуже приємне відчуття, оскільки кожен з нас відчув, як Святий Дух наповнює його. Емоції у всіх були різні, але в загальному позитивні.

Пізніше відбувся обхід біля храму. Особливістю було те, що фігурку св. Флоріана несли пожежники (оскільки св. Флоріан є покровителем усіх пожежників). На кінець святої меси миропомазанники подякували єпископу за уділене таїнство. А також проголосили подяку і отцю Никодиму, за його старання у підготовці молоді та інших кандидатів до цього таїнства.

авт.Іванна Бурлака

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)