Без категорії

Молитовні групи св. Йосипа

Молитовні групи Святого Йосипа із Шепетівки та Тернополя 6 листопада 2013 року зустрілися разом на дню зосередженні у Тернополі. Одна з учасниць п. Марія Тимощук із Шепетівки написала свої спогади про цю зустріч: «У нашій парафії Воздвиження святого Хреста м. Шепетівки вже п’ятий рік існує молитовна група святого Йосипа. Модератором нашої спільноти є с. Грета зі згромадження Сестер св. Йосипа. Заснувала нашу групу ще раніше, коли працювала у нас в Шепетівці, с. Давіда.

Сьогодні вона опікується такою ж групою у м. Тернопіль в парафії Божого Милосердя, куди і запросили нас на день зосередження. Започаткував зустріч спільний спів на честь св. Йосипа, пізніше відбулася конференція, яку провів наш настоятель о. Бенедикт Свідерський OFM, основною темою якої був спомин про святе життя скромного Обручника. Після конференції с. Давіда разом з настоятелем своєї парафі  о. Андрієм Маліг підготували для перегляду фільм на дуже актуальну тему: про значення Євхаристії в житті християн.
Далі священики відслужили святу Літургію. В часі Меси всі ми, перебуваючи в духовному піднесенні, приймали активну участь у Службі. Потім нас запросили на смачний обід. Підчас обіднього перепочинку спілкувались ми про нелегкий теперішній час та про плани на майбутнє.

На закінчення зустрічі о. Андрій провів невеличку екскурсію по визначним місцям м. Тернополя. Між іншим ми побували у греко-католицькій катедрі та у церкві св. Петра, де служить орден оо. Францисканців греко-католицького обряду. Один із священиків цієї парафії розповів цікаві факти про історію будівництва церкви, про її зовнішні та внутрішні оздоблення. Також запам’яталась скульптура святого Франциска, яка знаходиться поруч із монастирем, у якому проживають брати. Родзинкою нашої екскурсії напевно стало відвідування маленького зоопарку, що розташувався на території монастиря. Вразив різновид екзотичних для нас птахів: фазанів, перепелів, голубів та гігантських страусів. Крім цих цікавих місць ми побували ще на чудовому озері, яке є окрасою і візитною карткою міста Тернополя.

День зосередження добіг кінця. Згадуючи цей день, на думку приходять слова Ісуса: «Де двоє чи троє зібрались в ім’я Моє, там я – серед них», бо в цей день ми відчули присутність Ісуса серед нас і особливу опіку святого Йосипа, нашого Покровителя.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)