ФРАНЦИСКАНСЬКЕ ПАЛОМНИЦТВО

XXII Францисканське Паломництво

Найефективніший спосіб для християнина, не змарнувати своє літо – піти в паломництво. Це можливість не лише розім’яти м’язи, зірвати голос, назбирати мозолів, а й провести кілька днів з Богом: віддати славу, скласти подяку і принести свої прохання.

16 липня до Бердичева вирушило францисканське паломництво Шепетівка-Полонне-Бердичів, дякуючи якому щороку сотні паломників крокують вклонитись Матері Божій Бердичевській. Охочих випробувати себе нелегкою дорогою з кожним роком стає все більше. Цьогорічне 22 паломництво налічувало 650 осіб, наймолодшим було 4-місячне немовля, а найстаршому учаснику — 65 років. Традиційно до Марії з нами крокував архієпископ о.Станіслав Широкорадюк та провінціал Провінції Св. Михаїла Архангела братів менших о.Доброслав. 650 чоловік, які навчились ще більше цінувати ковток води, подув вітру і неодмінно дружню руку підтримки, адже ціннішим є не те, що ми отримали, а те, чим ми поділились з іншими. Коли ти простягаєш одну руку Богові, а іншу своєму ближньому, тоді і твориться спільнота, тоді все стає на свої місця. Кожен, кому хоч раз понесли рюкзак, помили посуд чи пригостили цукеркою, розуміє цінність цієї спільноти.
Незмінним шефом францисканського паломництва є о.Ярослав. Ми – паломники – щиро вдячні кожному, хто доклав своїх сил і часу для організації цього заходу. Стільки переживань, нервів, недоспаних ночей стоїть за 4 днями цієї дороги. Приємнішим і веселішим шлях до Бердичева зробила музична група з Шаргорода. Потрібно відмітити не лише їхні прекрасні голоси, а й безмірну самовіддачу та витривалість. Гасло нашого паломництва «Царице родин, молись за нас» гучно лунало місцевостями Хмельницької та Житомирської областей. На відповідну тему щодня паломники мали конференцію, яку проводив о.Бенедикт. Ми роздумували над поняттями любові, подружжя, особливостями світосприйняття чоловіків і жінок, що особливо актуально у зв’язку з великою кількістю молоді, що йшла в паломництві.

Особливість, яку відмітив мабуть кожен учасник – це щедра злива, яка супроводжувала нас в передостанній день паломництва з обіду до самого вечора. Паломники-оптимісти бачили в ній звільнення від палючого сонця, замінник для душа та можливість попригати по калюжах. Ще варто відмітити, що паломництво наше виявилось дуже патріотичним. Це не дивує, адже мабуть кожен паломник в цей складний для країни час огортає її молитвою. Думаю, не один учасник жертвував свою дорогу в намірах миру та спокою в Батьківщині. Як сказав один місцевий житель: «Якщо в нашій державі є такі люди, то я вірю в майбутнє України».
За дні паломництва ми навчились у дрібних щоденних задоволеннях, споживаючи їжу, лягаючи спати, розпізнавати зустріч з Богом. Зустріч віч-на-віч. Незмінним провідником до Бога є Марія. Її заступництво і підтримку ми відчували всі 4 дні, до її ніг ми принесли свої найглибші прохання.
В суботу 19 липня 22 францисканське паломництво зайшло в Бердичів. Голосно і весело, співаючи і танцюючи. На вулицях Бердичева наполегливо привертали увагу місцевих жителів 650 паломників з 50-метровим прапором України.
Хто пройшов цей довгий і нелегкий шлях, хто переборов свою слабкість, хто довірився Марії, той, стоячи перед образом Матері Божої Бердичівської, відчув спокій і полегшення. Залишилось найважче – зберегти ці духовні дари і ділитися ними з ближніми. Як сказав Серафим Саровський: «Здобудь внутрішній мир, і тисячі спасуться поряд з тобою».

ФОТО З ПАЛОМНИЦТВА
Перший День >>>

Другий день >>>

Третій День >>>

Четвертий день >>>

Бердичів >>>

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)