ЮВІЛЕЙ

Ювілей 25 ліття чернечих обітниць о. Патрика Оліха і бр. Станіслава Куберського

Величає душа моя Господа…
«Вибираючи назавжди, кожного дня вибирати мушу»
(Ципріан Норвід)

2020 рік в Провінції Святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні багатий на «срібних призерів». 21 вересня двоє братів відзначили 25-ти річчя чернечих обітниць: о. Патрик Оліх та бр. Станіслав Куберський. Також 25 років священства отців Августина Сіцінського, Радослава Ходаніцького та Рафала Маківського.

Така визначна подія зібрала францисканців в Парафії святого Йоана з Дуклі в м. Житомирі на подячній Святій Месі, яку очолив отець Августин Сіцінський. З-поміж п’яти ювілярів присутніх було чотири. Натомість отець Патрик Оліх, перебуваючи в Італії на місці свого теперішнього служіння, єднався з братами в молитві духовно.
Науку скерував до всіх о. Радослав Ходаніцький, колишній настоятель храму св. Йоана з Дуклі. Проповідь, побудована на трьох добре відомих словах: «дякуємо», «перепрошуємо», «просимо», була сповнена досвіду та життєвої правди.
Подяка в першу чергу пролунала батькам ювілярів, котрі покірно поступилися своїми планами на життя цих, тоді ще малюків, на користь досконалого Божого задуму. Подяка Господу, власне, за цей досконалий план та сприяння довершенню їхнього священицького служіння.
Слова вибачень лунали різні. Проте закарбувалися в пам’яті такі: «Господи, пробач, що були моменти, коли ми «величчю» своєї особистості затуляли Тебе перед людьми». В серці постало зустрічне питання «А кого люди бачать при спілкуванні зі мною?»…
Прохання теж сколихнули свідомість присутніх. Одне з них стосувалося не самих ювілярів, а того, щоб їхнє життя стало таким взірцем для довірених християн, після котрого якомога більше людей відгукнулись на голос нашого Господа. Адже ці 25 років священства та чернечих обітниць в першу чергу є плодом молитви та ревного служіння ще старших священників, котрі у свій формували серця наших ювілярів. О. Радослав згадав зокрема о. Мартиніана Дажицького, відновника францисканського Ордену на українських землях та о. Альберта Туровського.
Ми свідомі, що молитви священиків за ближніх – найперші, а молитви за себе останні. Тож нехай це таїнство буде вам довершено та молитви людей за вас стануть попереду!

Автор: О. К.
Фотограф: бр. Річард Стопа OFM

Коментарі Вимкнено до Ювілей 25 ліття чернечих обітниць о. Патрика Оліха і бр. Станіслава Куберського

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)