ПРОВІНЦІЯ

Брати Менші францисканці розпочали своє служіння в місті Одесі.

27 вересня відбулася неординарна, докладно можна сказати, історична подія. Брати Менші францисканці, з Провінції Святого Архангела Михаїла в Україні розпочали своє служіння в місті Одесі.

Прибули вони до Одеси на запрошення Єпископа Станіслава Широкорадюка котрий звернувся з проханням та пропозицією, щоб францисканці огорнули душпастирською опікою Кафедральний Собор Успіння Пресвятої Діви Марії. Відповідь на таку пропозицію Єпископа вимагала часу, роздумів та розпізнання, адже, зазвичай, у кафедральних соборах служать єпархіальні священники. Проте, ймовірно, це вже особливість самого міста є такою, що тут від його заснування співіснують різні культури та національності, творячи прекрасну мозаїку та місцевий колорит. Зокрема і в парафії служитимуть брати францисканці пліч-о-пліч з єпархіальними священниками. Настоятелем парафії призначений о. Мирослав Карачина OFM, а його вікаріями будуть о. Пасхаліс Рабцевич OFM, також францисканець, та отці В’ячеслав Ковальський і Вітольд Іваніцкі, місцеві єпархіальні священники.

Кожен, хто ділився враженнями, не приховував здивування від того, що це перший такий досвід. Він, безумовно, цікавий та, водночас, дуже цінний.

Під час Святої Меси, яку очолив Єпископ Станіслав відбувся обряд впровадження нового настоятеля: о. Мирослав визнав віру та склав присягу. Нових отців привітали парафіяни та прийняли до парафіяльної родини. На завершення Меси настоятель звернувся до парафіян і сказав, що дивізом францисканців є слова: «Мир та добро». І ми, францисканці котрі розпочинаємо служіння в цій парафії, хочемо нести усім саме мир та добро. Міністр Провінції, о. Даниїл Ботвіна OFM подякував Єпископу за запрошення та довіру, а Єпископ в свою чергу подякував братам навзаєм за згоду розпочати нове служіння.

Символічними сьогодні були слова із Євангелія, в яких Ісус говорив про запрошення до праці у винограднику. Хто приймає це запрошення та жертовно працює, той виконує волю небесного Отця. Бажаємо нашим братам сили, радості та задоволення від нової місії для добра Церкви.

Міністр провінції, о. Даниїл Ботвіна ділиться своїми враженнями про подію: наша Провінція має в Україні 16 спільнот, а тепер в Одесі вже буде 17-та присутність. Ми довго міркували про те, яке рішення прийняти, адже зараз відчувається брак покликань. Щоб дати двох братів до Одеси, їх потрібно було звідкись перенести, а на їхнє місце дати інших братів. О. Мирослав, наприклад був магістром постулату – вихователем юнаків, котрі приходили на перший рік до Ордену. О. Пасхаліс служив в Житомирі і займався молоддю, був також відповідальним за францисканську молодь нашої провінції. Але в цій ситуації Бог дає також свої знаки – цього року п’ятеро молодих хлопців виявили бажання вступити до нашого Ордену. Вже 1 жовтня вони будуть прийняті до нашої Провінції та розпочнуть постулат. Також маємо одного диякона, котрий в 2021-му році буде рукопокладений на священика. Наші брати активно працюють з міністрантами та молоддю. Ми молимося за покликання. Тому я вірю, що Бог буде нам благословити. На початку вересня 2020 року уряд Провінції вирішив, що потрібно поділитися братами та їхніми вміннями з іншими. І ось нині францисканці в Одесі.

Автор: Fr Емануїл Сабадах OFM

Фотограф: Анастасія Гаврилюк (https://www.facebook.com/life2art2)

Коментарі Вимкнено до Брати Менші францисканці розпочали своє служіння в місті Одесі.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)