Саме сьогодні, 14 вересня, в свято Воздвиження Всечесного Хреста триває особливий день молитви за мир в Україні, зініційований Радою Єпископських Конференцій Європи. Отож зараз, вся Європа огортає нас заступницькою молитвою з проханням про мир.
Торкаючись суті сьогоднішнього свята і сенсу самого хреста, пригадаємо, що 2022 рік в Україні був проголошений Роком Святого Хреста. І саме сьогодні відбулося його офіційне завершення. З цієї нагоди, в європейський День молитви за Україну, єпископи української римо-католицької церкви зібралися в Шаргороді у санктуарії Страстей Господніх, де спільно молилися під час двогодинної Євхаристійної адорації, служили Святу Месу та молебень Хресної Дороги.
На початку Євхаристії зі словом до пастви та духовенства звернувся хранитель санктуарію Страстей Господніх о. Бенедикт Свідерський. Він привітав присутніх та побажав мужності у несінні щоденного хреста та єднання в молитві за настання справедливого миру в нашій державі.
Урочисту Службу Божу очолив виконувач обов’язків голови Конференції єпископів України митрополит Львівський, архієпископ Мечислав Мокшицький. «Дякуємо Богу за те, що ми не втратили любові та надії, несучи наш щоденний хрест, а особливо – хрест війни. Просимо, аби ми якнайшвидше дочекалися пасхального ранку, коли Христос скаже нам: Мир вам!» – зазначив він. Також архієпископ Мечислав передав вітання від папського посланця кардинала Конрада Краєвського, який зараз відвідує Україну. Так, посланець Ватикану, префект Дикастерії у справах благодійного служіння кардинал Конрад, за дорученням папи Франциска, представляє в Україні місію солідарності, турботи та пам’яті Святішого Отця про нашу державу. Він, як папський розподілювач милостині, від імені Святішого, вже вчетверте приїхав сюди, аби відвідати різні спільноти та конкретним чином допомогти потребуючим.
Із проповіддю до присутніх звернувся Апостольський адміністратор Мукачівської дієцезії єпископ Микола Лучок. Він наголосив на особистій відповідальності кожного за встановлення миру в країні. Бо кожен може стати носієм миру і світла, через особисте навернення. «Силу того, що ми стоїмо у світлі, черпаємо у силі, що випливає з розп’ятих ран Христа, який воскрес і переміг. Хай ця мудрість, котрою хвалився апостол Павло, веде нас до повної перемоги, тут на землі, у нашій державі, та в вічності, в Славі Отця», – зазначив він.
По завершенні Служби Божої єпископ Камянець-Подільської дієцезії Леон Дубравський урочистим обрядом освячення освятив головний храмовий хрест санктуарію, який в ході реставрації святині буде встановлений на фасаді споруди.
Далі паломники та прихожани парафії разом із духовними отцями рушили стояннями Шаргородської Кальварії.
Молебень очолив єпископ Леон Дубравський, а роздуми до кожного стояння підготував єпископ-ординарій Одесько-Сімферопольської дієцезії Станіслав Широкорадюк. Темою роздумів проповідника була Хресна Дорога України. Своїми глибокими зверненнями до учасників молитви, єпископ пригадував сторінки історії багатостраждального українського народу: більшовицький терор, голодомори, війни, репресії, геноцид і спонукав до благальних молитов за матерів, які оплакують дітей, за дружин, що залишилися вдовами, за сиріт, що оплакують батьків, за скривджених, покалічених війною і за ворогів та їх навернення.
На завершення Всеукраїнської Хресної Дороги її учасники отримали єпископське благословення. Так для паломників шаргородської Голгофи у щирій молитві, світлій надії та непохитній вірі завершився Рік Святого Хреста в Україні. «Переможе правда, переможе Україна», – натхнений Святим Духом, ствердив єпископ Леон. Тож віримо в Божу непомильну правду, бо всі ми переможці в одвічній перемозі Христа.




