СЕРЕДНЄ

НОВА ФРАНЦИСКАНСЬКА СПІЛЬНОТА В УЖГОРОДІ

4 вересня 2022 року у парафії Пресвятої Трійці м. Ужгород відбулися святкові історичні зміни. Тепер місцева спільнота отримала великий дар – отців з провінції св. Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні, які будуть проживати в Ужгороді і тут служитимуть.

Святкування розпочалося Святою Месою, яку очолив Апостольський адміністратор Мукачівської Дієцезії єпископ Микола Лучок ОР. Співслужили разом біля вівтаря провінціал Братів Менших о. Даниїл Ботвіна OFM, о. Франциск Ботвіна ОFM, о. Емануїл Сабадах OFM та о. Валентин Токар OFM. 

Розпочавши своє слово із подяки Богу за Його турботу за нас людей єпископ Микола порівняв як Боже Царство росте, так і ми ростемо та розвиваємося, фізично і духовно. Збільшується спільнота і розвиваються можливості. Настав час, коли отці францисканці можуть жити тут, і служити щодня у нашій спільноті. Подякував отець Єпископ і попередньому настоятелю о. Франциску та всім настоятелям, які служили в парафії. Попросив благословення для нових “духовних бійців”, які будуть у нелегкий час продовжувати служіння.

 

У кінці Меси від парафіяльної спільноти були сказані слова щирої подяки для о. Франциска за його працю, духовний розвиток, Євангелізацію та життєву енергію вкладену у парафію. І звичайно, теплими словами привітали  нового настоятеля та вікарія, які будуть служити в нас. Після урочистості у костьолі святкування продовжили на території храму в неформальній обстановці.

Наталія Тукекова-Бочкор

Матеріал –munkacs-diocese.org/ua

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)