ЖИТОМИР,  ОБЛАТКОВА ЗУСТРІЧ

Оплаткова зустріч 2020

Моліться один за одного!
Як і кожного року, 8 січня 2020 року, брати-францисканці української Провінції Святого Архангела Михаїла з 17 чернечих домів, розсіяних по усій Україні, зібралися в місті Житомир на різдвяну зустріч, щоб поділитись оплатком, скласти побажання для кожного та розділити радість народження Ісуса Христа.
Святу Месу очолив єпископ Станіслав Широкорадюк, OFM, який також є францисканцем та напередодні відсвяткував 25 річницю єпископських свячень. Він поділився із братами глибокими роздумами. На початку проповіді владика звернув увагу на дві важливі речі: «Перше-Різдво Христове, яке ми святкуємо, як його прийняти? Як дивитися на Дитину, Яка нам має допомогти жити, служити, бути на своєму місці? Друге – щоб ми (францисканці) доцінили своє служіння, яке ми маємо.»


«Вдивляючись у цей вертеп, – вів далі єпископ, в Ісуса Христа – Який так принизився і прийняв людську природу, ми до кінця не можемо зрозуміти, як це? Традиційно звикли колядувати, поклали Його в ясла, але що означає народитись в стайні? Що означає для Пресвятої Діви Марії народити в таких умовах? Що означає потім бути біженцем? Сьогодні так багато про них говорять. А Ісус також став біженцем. Він втікає до Єгипту і аж після смерті Ірода повертається. Віруючим людям важко зрозуміти, як це так? Від кого Ісус втікав? Якщо Він є Сином Божим, то чому має тікати? І тільки глибока віра нам дасть зрозуміти, що Господь не робив винятки для Ісуса, Він дав Йому тіло таке, яке має кожна людина, приймаючи долю людини, і то найбіднішої, стає найбіднішим, біженцем, а потім простим працівником, терпить переслідування, а в кінці стає жертвою на хресті за наше спасіння. Бог так нас полюбив, що не просто відкупив, а прийняв людське життя, принижуючи Себе. Коли вникаємо в цю таємницю, то розуміємо, яка ж велика любов Божа. Якщо ми самі усвідомлюємо цю Таємницю, то можемо згодом розповісти та пояснити людям.»
Єпископ особливими словами звернувся до братів, наголошуючи цінувати кожен день, коли Бог дає здоров‘я, а не тоді, коли щось втрачаємо, можливість служіння потрібно цінувати, а також все те, що Бог дає на щодень.
«Моліться один за одного, це дуже важливо!,- сказав єпископ Станіслав, – Потрібно цінувати тих братів, які зараз з нами. Навіть не про нові покликання, а за тих, які зараз служать, за них потрібно молитись, їх треба берегти. Важливо жертвувати Службу Божу один за одного!»
На завершення Богослужіння владика Станіслав сказав дуже важливі слова: «Сьогодні ми ділимось оплатком, дякуємо Господу, що дає нам таку можливість, зустрітись, бути в цій спільності, підтримувати один одного, молитись один за одного, перебувати в любові, щоб ми витримали аж до кінця. Нехай Дитятко Ісус допомагає нам в цьому. Амінь!»
Після Служби Божої брати спільно прослявляли новонародженого Ісуса у колядках біля вертепу. Пізніше з радістю, братерською любов‘ю та молитвою ділились оплатком, складали один одному різдвяні побажання.
При цій нагоді відбулася також зустріч з Міністром Провінції братом Даниїлом Ботвіною, OFM, який подякував братам за їхнє служіння.

В такій теплій та світлій атмосфері проходила цьогорічна зустріч Братів Францисканців з Провінції святого Архангела Михаїла, які вже роз‘їхались до своїх чернечих спільнот, до парафій по всій Україні, щоб нести радість народження Ісуса до кожної домівки, показувати власним прикладом любов Господа до людей, проповідувати, служити, молитись один за одного та обов‘язково зустрітись на наступний рік у час Різдва Христового.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)