ОБЛАТКОВА ЗУСТРІЧ,  ПОЛОННЕ

Полонне 4 січня 2011 року

Вже традиційно Брати Францисканці з Провінції Св. Архангела Михаїла Ордену Братів Менших в Україні збираються на братерській зустрічі, щоб поділитися різдвяним хлібом – облаткою і скласти один одному найкращі побажання на новий наступний рік служіння Богу, братам і Церкві.    Зустріч відбулася 4 січня 2011 року у Полонному, що на Хмельниччині. З’їхалось понад 50 братів з різних куточків України, а також з-за кордону, а саме з Білорусії, Польщі та Італії. Кожного року на цю зустріч приїжджають також францисканські єпископи з Провінції. Цього року брати мали можливість розділити свою радість з єпископом Леонідом Дубравським, Ординарієм Кам’янець-Подільським, та єпископом Станіславом Широкорадюком, генеральним вікарієм Київсько-Житомирської дієцезії.   

Своє святкування брати розпочали разом з вірними полончанами у Святій Літургії. Очолив її єпископ Леонід Дубравський, співслужителями були: єпископ Станіслав Широкорадюк; Провінціальний міністр Провінції бр. Доброслав Копистеринський; вікарій Провінції бр. Натанаїл Зайонц і понад тридцять братів священиків.    Божественну Літургію окрасили асистою брати клірики з Провінції, які навчаються у Польщі та в Італії, а також молодіжний парафіяльний хор під керівництвом с. Альбіни Сегеди зі згромадження Сестер Гонораток. Присутньою на Святій Літургії була також вікарія – вища настоятелька Сестер Гонораток в Україні с. Анна Кліпацька.     Полонська парафія є багата на покликання, тому багато хто з братів мали радість бачити рідних парафіян, а також при нагоді завітати з різдвяними та новорічними побажаннями до своїх рідних та близьких.     Францисканці спільно дякували Господу Богу за цю братерську зустріч, а після Служби Божої мали можливість поспівати колядки разом з епископом-ординарієм Леоном Дубравським, відомим своєю любов’ю до різдвяних пісень. Після чого брати складали один одному побажання, ділились облаткою та своїми враженнями за смачною вечерею.

бр. Михайло Багінський, ofm

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)