СЕРЕДНЄ

Паломництво до св. Антонія

Святий Антоній з Падуї – особлива постать в католицькій Церкві та в житті багатьох християн зокрема. Бажаючи відродити колись славне і велелюдне, та згодом дещо занепале, щорічне паломництво до шанованого Святого, ось вже другий рік поспіль ми радісно крокуємо до храму святого Антонія в с. Анталовці, що на Закарпатті.
Традиційно паломництво розпочалося у храмі св. Луки в смт Середнє благословенням настоятеля о. Франциска Ботвіни OFM. Єднаючись у спільній молитві, паломники випрошували у Господа, за заступництвом святого Антонія та Пресвятої Богородиці, так бажаний мир і припинення війни в нашій Батьківщині.
Загальна кількість паломників становила 104 особи. Наймолодший паломник був віком 4 місяці, а найстарший – 71 рік. Дійшовши до мети, молодші паломники запустили жовто-блакитні кульки, як символ молитви, яка возноситься до небесного Отця, а також як символ свободи та незламності нашого народу.
Кульмінацією паломниства стала Пресвята Євхаристія, яку очолив о. Даниїл Ботвіна OFM – міністр Провінції святого Михаїла Архангела Ордену Братів Менших в Україні.
Паломники висловлюють щиру подяку священникам, які приклали чимало зусиль, аби це паломництво стало для всіх джерелом відновлення духовних сил для кожного з них зокрема. Особлива подяка: о. Святославу Сиворинському OFM за роздуми в часі молитви Розарію; о. Петру Жарковському – за роздуми Хресної дороги; о. Євгену Фізеру – за слово про важливість покаяння та примирення, чистоту думок і сердець в духовному житті кожного християнина; о. Генріху Яворському – за спів та служіння в таїнстві Примирення; сестрам монахиням – за музичний супровід. Щира подяка також всім паломникам з різних парафій Мукачівської Дієцезії, вимушено переселених братів і сестер з різних міст України.
Святий Антонію, наш дорогий заступнику перед Богом, випроси у Господа для нас миру і добра, духовного відродження для нашої Батьківщини та глибокого навернення і покаяння для Росії.

Фото – Юрій Шаповалов
Текст – Учасник паломництва

 

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)