ПРОВІНЦІЯ

Вшанування св. Йоана з Дуклі – покровителя міста Львова в 25 річницю канонізації.

26 червня, в суботу у Львові відбулося вшанування покровителя міста – св. Йоана з Дуклі, мощі якого було внесено до святині, у якій він служив – храму св. Андрія колишнього Францисканського монастиря. Євхаристію очолив єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, разом із Львівським митрополитом Мечиславом Мокшицьким, а також із братами францисканцями, які прибули з різних куточків України та священниками Львівського деканату.
У своїй проповіді єпископ Ян Собіло сказав: «Мені часто хлопці кажуть, що в окопах на фронті не має невіруючих, ми переживаємо єдність – кажуть… Святий Йоан з Дуклі, який сьогодні нас запросив радіє зараз, бо коли ми є разом, перебуваємо в любові, тоді Бог діє. Ми дозволяємо Богу діяти коли ми є разом… Тоді відкриваються двері неба і Бог зсилає величезну благодать». Владика підкреслив, що ця війна є початком відродження не тільки України, але й Європи і цілого Світу.
На завершення віце-провінціал Провінції св. Архангела Михаїла, о. Емануїл Сабадах OFM, скерував до присутніх слова подяки та закликав вірних так як св. Йоана з Дуклі віддатись цілковито Богові, бути відкритим на Його Слово, щоб Він міг вчинити нас святими.
На святкування прибули монахи Провінції святого Архангела Михаїла Ордену Братів Менших Францисканців в Україні, а також духовенство й вірні латинського і візантійського обрядів. Євхаристію своїми співами прикрасив жіночій хор із парафії Святого Антонія Падевського в Збаражі.
Цього року не вирушила процесія вулицями міста з огляду на військовий стан, тому Святий Йоан залишився трохи довше в храмі де служив та осягнув святість.
Нагадаємо, св. Йоан з Дуклі помер 29 вересня 1484 року у Львові. Після його смерті, почались відбуватись деякі чуда: наприклад, після вспомину Йоана у одного з братів зникла гарячка, інша вірна незряча парафіянка після молитви до майбутнього святого почала знову бачити та багато інших зцілень, у тому числі від епідемій. Це дало поштовх до пошуку інших чуд. Був беатифікований у 1733 році папою Климентом ХІІ, а у 1739 році папа Климент XII оголосив його патроном Польщі, Литви і Русі. У XVII столітті св. Йоан з Дуклі став покровителем Львова. 1948 pоку розпочався процес канонізації св. Йоана з Дуклі. 10 червня 1997 pоку у Коросно акт канонізації здійснив папа Йоан Павло ІІ.
Автор : Олександр Кусий
За матеріалом – https://www.rkc.lviv.ua
Коментарі Вимкнено до Вшанування св. Йоана з Дуклі – покровителя міста Львова в 25 річницю канонізації.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)