ГОРОДКІВКА

275 річчя храму пресвятої Діви Марії Непорочно

«Храм – це візитівка »
єпископ Леон Дубравський
23 червня 2022 року на Вінничині у с.Городківка для католицької громади була подвійна урочистість: народження святого Йоана Хрестителя та 275 років заснування храму.
У 1747 році князь і воєвода Київський Станіслав Любомирський зафундував у тодішньому селі М’ястківка костел Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії. Це була сучасна мурована споруда, яку 1785 року реставрували коштом А. Бєльського. У 1841 році храм освятив єпископ Францішек Мацкевич. На початку ХХ століття костел відновили. У 1937-1942 роках святиня була закритою, у ній облаштували клуб. У 70-х роках ХХ століття грунтовну реставрацію костелу здійснив о. Мартиніан Войцех Дажицький OFM, котрий у 1957-2009 роках тут працював, помер і був похований. Парафію обслуговують францисканці (орден Братів Менших) .
У цей червневий день костел НЗПДВ у Городківці приймав гостей з різних парафій, а подячну Святу Месу очолив єпископ Камянець-Подільської дієцезії Леон Дубравський OFM. Під час проповіді він звернув увагу вірних на важливості сім’ї, яка і є основним осередком церкви та на вихованні дітей у дусі віри в Бога. Щоб християнство передавалося з покоління у покоління, то потрібна щоденна молитва і читання Святого Письма у родинному колі, а також активна участь на Євхаристиї. Після процесії навколо храму і привітань була можливість почастуватися і поспілкуватися.
Як Йоана оточували натовпи людей та послідовників так і костел у с.Городківка завжди є повний вірних, а також завдяки служінню о. Мартиніана Войцеха Дажицького OFM став «колискою» францисканського ордену в Україні.
 

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)