ШОСТКА

15-річчя парафії Св. Йосипа Заснування чернечого дому францисканців Уділення Таїнства Миропомазання

У суботу 24 вересня 2011 року ювілейна Урочистість, а саме 15 років існування парафії Св. Йосипа у Шостці зібрала чималу кількість парафіян і гостей. Капличка була затісною, бо невміщувала усіх.

Урочисту Святу Месу о 13.00 очолив єпископ Мар’ян Бучек, Ординарій Харківсько-Запорізький. Співслужителями були: Провінціал бр. Доброслав Копистеринський OFM (Житомир), бр. Патрик Оліх OFM (Житомир), бр. Цециліан Запольський OFM (Будслав), бр. Вікторин Мушинський OFM (Баранівка), о. Андрій Пальчик (Суми), бр. Леон Метельський і бр. Михайло Багінський.

На початку Святої Меси бр. Леон, настоятель парафії привітав усіх прибулих гостей, а провінціал Братів Менших в Україні бр. Доброслав зачитав декрет проголошуючи установлення чернечого дому братів францисканців у Шостці. Цим самим Дім і обслуга парафії належить до Провінції Св. Архангела Михаїлі Ордену Братів Менших в Україні. Так Провінція налічує 18 францисканських домів (монастирів), з них 17 в Україні і 1 в Білорусії.

Під час цієї Літургії також сім осіб з Шосткинської невеличкої парафії отримали з рук єпископа Таїнство Миропомазання. Були вони в цей день як сім Дарів Святого Духа для молодої парафії.

Були гості з Конотопа, Глухова, Полонного, Сум, а також з-за кордону – молодь з Білоруського Будслава на чолі з бр. Цециліаном.

Особливими гостями були о. Олександр з Православної Церкви Київського Патріархату і пастор Владислав з Лютеранської Церкви.

На завершення Служби Божої настоятель парафії подякував усім прибулим гостям, запросив усіх до святкового столу і зачитав надіслані привітання зі святом від міського голови Миколи Петровича Ноги.

Незабули і медійні структури, а саме завітав до нас місцевий телеканал ТРК Акцент і перша шосткинська інтернет газета.

На спільне християнське святкування францисканці очікували також представників Православної Церкви Московського Патріархату і пастирів з різних Церков Протестанських

Богу подяка!

бр. Михайло Багінський OFM

Коментарі Вимкнено до 15-річчя парафії Св. Йосипа Заснування чернечого дому францисканців Уділення Таїнства Миропомазання

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)