БРАТЕРСЬКА ЗУСТРІЧ

Зустріч молодих братів і постулянтів з Генералом Ордену у Польщі

З 23 по 26 червня 2013 року у польському містечку Горі Святої Анни відбулася зустріч нового генерала Ордену Братів Менших бр. Майкла Перрі з братами різних провінцій північно-слов’янської конференції, яка охоплює територію кількох країн (України, Польщі, Словаччини, Чехії, Росії). Зустріч передусім мала формаційнийхарактер, де відчувався дух братерства та радості. Під час неї брати вглиблювалися в харизму францисканського ордену. Старалися відчути діяння Святого Духа, Який вказав би напрямок на розвиток цілого ордену, а особливо місце братів у сучасному світі. Кожен з чотирьох проведених днів на Горі св. Анни мав свій план занять.

Перший день розпочався з теплого привітання, яке новийгенерал скерував до братів. Після чого, слово забрав секретар від справ формації бр. Вітослав Штик, який представив актуальний стан розвитку формації в нашій конференції. Потім, були  мультимедійні презентації, які відображали щоденне життя у семінаріях.

Наступний день був багатий в формаційні конференції, які приготували відповідні брати. І так, були порушені найбільш актуальні проблеми сучасного приготування до чернечого життя: життя спільноти, місце інтелектуального навчання та способи використання сучасних цифрових технологій. Доповіді приготували бр. Ернерст Сікерка –генерльний дефінітор, бр. Відаль Родрігес Лопес – секретар від справ формації та його заступник бр. Сергіуш Балдига.

Велике оживлення нашій зустрічі надав приїзд екс-генерала Ордену, а від знедавна архиєпископа бр. Хосе Родрігеса Карбальо. Своєю поставою Його екселенція заохочував братів до ще вірнішого наслідування Ісуса, а це наслідування закликав формувати на трьох речах: радикалізмі, автентичності і вмінні творити комунію. Також наголосив на важливості реалізму і креативності в реалізації покликання. Адже світ потребує енергійних, радісних та правдивих свідків Євангелії.

Звичайно усі наші заняття тісно було переплетені молитвою. Поза Пресвятою Євхаристією, яка відправлялася кожного ранку, брати збиралися на спільні молитви з Літургії годин, молитви протягом дня, Хресну Дорогу, а також просто славили Бога співом. На кожній такій молитві, як і на Святій Месі можна було почути одразу декілька мов. Свідчило це про єдність і ціліснiть Ордену незважаючи на кордони та національності.

Одною з головних рис францисканців являється їхня радість і простота. Це пригадував часто братам новий генерал не тільки під час своїх конференцій, але також в менш формальній атмосфері під час рекреації та на перервах. Феєричним завершенням спільної рекреації передостаннього дня став спільний спів і танець, який очолив сам же бр. Майкл Перрі.

На кінець зустрічі після Святої Меси Генеральний Міністр Ордену Братів Менших уділив спеціального Благословення для братів, які підготовлюються до складення вічних обітниць в Ордені. Хоча через несприятливу погоду порядок зустрічі дещо змінився, проте це ніяк не вплинуло на духа радості, якого брати заберуть з собою, повертаючись до своїх провінцій.

На даній зустрічі Провінція св. Архангела Михаїла в Україні була представлена усіма братами, які перебувають на тимчасовій формації, тобто семінаристами, новіцями, постулантами та одним братом юніористом. З ними були також їхні вихователі (магістри) на чолі з Провінціалом бр. Доброславом Копистеринським та Вікарієм Провінції бр. Патриком Оліхом.

Коментарі Вимкнено до Зустріч молодих братів і постулянтів з Генералом Ордену у Польщі

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)