ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Фестиваль колядок та щедрівок

chechelnyk

00717 січня  у парафіяльному храмі святого Йосифа Обручника і санктуарія Матері Божої Чечельницької зібралися люди різних релігійних конфесій. Римсько-католицька Церква завжди рада гостям, але цього дня ще й привід був надзвичайний –  це проведення першого фестивалю колядок та щедрівок «Вифлиємське світло».
На заході були присутні керівники району – голова райдержадміністрації Сергій Пустовий, голова районної ради Сергій П’яніщук та начальник відділу культури і туризму РДА Аліна Шумило.

Після святкової Святої Літургії розпочалось мистецьке свято, на якому можна було почути щедрівки та колядки у повній їх красі і звучанні – академічного, хорового, ансамблевого та  сольного виконання. Кожен із учасників, а це: парафіяльний хор з Розкоші, що на Шаргородщині Вінницької обл. (керівник хору Галина Сайчук), Іванченко Сергій  – вихованець Бершадської музичної школи, переможець та учасник всеукраїнських, обласних, телевізійних – фестивалів, конкурсів і концертів, народний хоровий  колектив АФ «Ольгопіль» (керівник хору Валентина Футимська), жіночий вокальний ансамбль “Рута”Білокамінського СБК (керівник Сергій Шевчук) та народний аматорський фольклорно етнографічний ансамбль «Демівчанка» Демівського СБК керівник  Надія Дзиговська, – створили у храмі ауру щирості і святкової радості. Вони виконали від двох до п’яти пісень, жодного разу не повторюючись, а своїм українським вбранням та символом  Різдва – віфлеємськими зірками ще більше прикрасили храм.
Настоятель парафії і хранитель санктуарія, отець Петро Новосельськийта священнослужителі храму святого Йосифа Обручника доклали чимало зусиль, щоб фестиваль вийшов цікавим і пам’ятним і для гостей, і для прихожан парафії.Як і годиться, на завершення,  кожен учасник отримав диплом, солодощі тацінний подарунок – ікону Божої Матері Чечельницької. Глядачі ж, запаслись незабутніми враженнями на довгий час.
Фінальним акордом фестивалю стало спільне виконання колядки, яка звучала в унісон, і понесла між люди та у світ те, що віншує кожна різдвяна пісня – заклик до миру, добра і злагоди.
Маємо надію, що перший фестиваль “Вифлиємське світло”стане традиційним у Чечельнику, а кількість учасників щороку збільшуватиметься.

Лариса Шабельник

012 011 010 009 008 007 006 005 004 003 002 001

 


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)