ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO FRATRUM MINORUM - Ukraine

ORDO1 FRATRUM2 MINORUM3 UKRAINE4

Через Двері Божого Милосердя – до милосердя душ

chechelnyk, provincia

0058 грудня 2015 року, у свято Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, Папа Римський Франциск відкрив Святі Двері у базилиці Святого Петра у Ватикані, які у сучасному світі відчиняються лише раз на чверть сторіччя. Таким чином Святіший Отець офіційно розпочав надзвичайний рік Божого Милосердя. Аби в цей рік якомога більше людей могли скористатися даром милосердя, Двері Милосердя відкриваються в багатьох храмах світу. Також це святе дійство здійснилося у 15 храмах Хмельницької та Вінницької областей.

 

«Перейти через ці Двері означає відкрити
глибину милосердя Отця,
Який всіх приймає й особисто
виходить назустріч кожному», – Папа Франциск

8 грудня 2015 року, у свято Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, Папа Римський Франциск відкрив Святі Двері у базилиці Святого Петра у Ватикані, які у сучасному світі відчиняються лише раз на чверть сторіччя. Таким чином Святіший Отець офіційно розпочав надзвичайний рік Божого Милосердя. Аби в цей рік якомога більше людей могли скористатися даром милосердя, Двері Милосердя відкриваються в багатьох храмах світу. Також це святе дійство здійснилося у 15 храмах Хмельницької та Вінницької областей.
Саме з цієї світлої нагоди 19 грудня на початку Ювілейного року Божого Милосердя у марійному санктуарії Матері Божої Чечельницької також було відчинено символічні Двері Милосердя храму Святого Йосифа Обручника.
Очолив месу делегат єпископа Камянець-Подільського отець Станіслав Свурка, а співслужили йому настоятель парафії Йосипа Обручника о.Петро Новосельський та о. Ярослав Машталяр, настоятель парафії в м. Крижополі і с. Городківка. Промовивши відповідні молитви, розповівши про привілеї чечельницього храму та освятивши присутніх свяченою водою о. Станіслав Свурка перший переступив поріг храму, а за ним інші священнослужителі та усі прихожани.
Відтепер і впродовж всього року кожен, хто здійснить паломництво до цих Дверей, зможе отримати повний відпуст гріхів. Так і цього дня до храму у Чечельнику разом з жителями нашого району приїхали гості з різних парафій Томашпільського деканату. Також на Святій месі були присутні селищний голова Світлана Палісіка та голова територіальної громади Білого Каменя Володимир Фурман. Але все ж таки, як би не був прихильним до нас Всевишній, потрібно пам’ятати, що двері є символічними; і не достатньо просто пройти крізь двері і всі гріхи будуть відпущені, потрібно з вірою і розуміння приступати до молитов, сповідатись та чинити милосердні справи.
За словами отця Петра Новосельського робити благочинні діла може кожен небайдужий, зважаючи на важкий час в Україні і світі. Саме так творили і будуть продовжувати творити добро парафіяни Чечельниччини – як ділом, так і ревними молитвами. Гарним підтвердженням того стали Грамоти від волонтерської організації солдатських матерів «Мальва», за волонтерську допомогу військовослужбовцям АТО, які настоятель храму св. Йосипа Обручника урочисто вручив після богослужіння.

Лариса Шабельник, кореспондент районної газети «Чечельницький вісник»,
член Національної спілки журналістів України

008001002003004005006007


ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)