РЕКОЛЕКЦІЇ

Реколекці для братів Провінції

З 17 по 22 лютого в Яблуниці брати францисканці Провінції Святого Архангела Михаїла переживали особливий час – реколекції.

Духовний супровід звершував єпископ Віталій Скомаровський. Владика Віталій, розпочинаючи, зазначив, що реколекції є працею. Є частина, яку зробить Бог, але й є частина, яку повинна зробити людина.
Проповідник, черпаючи з творів святого Франциска Сальського, допоміг братам відчалити від берега щоденності і переніс на глибини духовності.
Єпископ Віталій у щоденних проповідях та конференціях вказував, що людські слабкості та падіння є шансом до духовного зросту, а свідомість недосконалості та грішності спонукає до того, щоб цілковито довіритись Богу і віддатися в Його люблячі батьківські обійми.
У програмі реколекцій особливим був час на роздуми та споглядання перед Пресвятими Дарами. Брати також мали змогу ділитися між собою почутими науками.
З цими думками та розважаннями брати наприкінці тижня роз’їхались по своїх парафіях, щоб увійти духовно збагаченими у період Великого посту.
Без сумніву, це був благодатний час, подарований Богом. Бог своє зробив. Тепер черга на людину.

Декілька думок з реколекційних наук:

«Ми не дивуємося, що виросли бурʼяни. Не задаємо питання: звідки вони взялися? Але зразу їх виполюємо. Так само і з гріхом. Не потрібно тратити час на дивування як це сталося, а відразу йти до сповіді і очиститися».

«Нас дивує те, що не повинно. І не дивує те, що повинно».

«Жаль за гріхи може нас багато чому навчити. З упадків потрібно вчитися. З негативних досвідів потрібно вчитися. Жаліти, це не означає переїхати в минуле і все виправити. А бути чуйному».

«Навернення не можна запланувати. Навернення – це Божа благодать. Коли її Бог дає, то потрібно її брати і використовувати».

«Без людини Бог є Любов, але з людиною є Милосердям».

«Покаяння і навернення не є метою самою в собі. Потрібно кинутися в обійми Бога».

автор статті: бр. Емануїл Сабадах, ofm. Фото: бр. Річард Стопа, ofm.

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)