ЗБАРАЖ

Генеральна візитація у Збаражі

8 грудня 2012 р. в нашому францисканському домі, що у Збаражі розпочалася генеральна візитація. В рекреаційній кімнаті дому (з огляду на те, що у нас не має каплиці) зібралася спільнота братів і настоятель дому о. Берард офіційно привітав отця візитатора Клавдіуша Міхальского, котрий належить до провінції св. Франциска (Познань).
Згідно Конституцій Ордену Братів Менших, Генерального Візитатора призначає Генеральний Міністр зі своїм дефініторієм – для виконання спеціальних завдань і повноважень від імені Генерального Міністра для візитування канонічних провінціїй Ордену.

Метою візитації є: перевірити життя та діяльність братів даної провінції, зробити висновки і прийняти необхідні рішення. Візитатор також повинен подбати про як найкраще розпізнання умов життя і діяльності братів, і своїми настанови підтримати і закликати до поглиблення духовного життя в дусі братерської любові… (Розділ 10, арт.213-214 )

Протягом двох днів, отець Візитатор зустрічався з братами дому на індивідуальній розмові. Перевірив душпастирську діяльність та життя братів.

У неділю 09 грудня о. Клавдіуш звершив Святу Месу з участю вірних нашої парафій, та виголосив проповідь російською мовою. Подякував братам зі Збаража, за францисканське свідоцтво життя та душпастирську діяльність.

У вівторок 11 грудня після спільної молитви на закінчення візитації, о. Візитатор зі своїм секретарем братом Юзефом Баранським вирушили до Гусятина.

 бр. Олександр Лукащук OFM

ДУХОВНІСТЬ

Святий Франциск з Ассізі є одним з найвідоміших святих Католицької Церкви. В часи середньовіччя він своїм життям і започаткованим ним францисканським рухом відновив обличчя Церкви. Сьогодні його вшановують не тільки католики, але і християни інших конфесій, і навіть невіруючі.

Докладніше »

Клара народилася у 1194 році в Ассізі в аристократичній родині Фавароне і Ортоляни Оффредуччіо. Її мати під час чування в катедрі Сан Руфіно почула голос, який пророчо звістив їй народження дівчинки: "Не бійся, жінко, ти щасливо народиш ясне світло, яке освітить світ".

Докладніше »

За порадами кардинала Гуґоліна, а також за порадами Братів, Франциск вільний від керування Орденом, мусив достатньо швидко взятися за написання тексту більш змістовного, більш конкретного і більш юридичного.


Докладніше »

"Ідіть, проповідуйте, кажучи, що Царство Небесне - близько. … Не беріть ні золота..., ні торби на дорогу, ні одежин двох,
ні взуття, ні палиці, - бо робітник вартий утримання свого. …"

Євангеліє від Матея (Мт 10:7-16)